Strona główna > DBAdvice > Panie i Panowie… pozwólcie, że przedstawię – DBAdvice

Panie i Panowie… pozwólcie, że przedstawię – DBAdvice

Witajcie po bardzo długim okresie przerwy od blogowania. Niestety… doba ma jedynie 24 godziny, i ciężko w tak krótkim czasie zrobić wszystkie te rzeczy, na które ma się ochotę. Bloga zaniedbałem, jednak można by powiedzieć, że w słusznej sprawie. Zdecydowałem się bowiem na założenie własnej działalności gospodarczej.
Do podjęcia decyzji przygotowywałem się pół roku i przez ostatnie miesiące zbierałem potrzebne informacje potrzebne do startu. Uwierzcie – to nie jest takie proste. Szczególnie w Polsce.  Cała procedura trwała ponad miesiąc. Ale… tak czy inaczej… udało się!

I oto jest. DBAdvice.
Firma, która na początku skupiać się będzie jedynie na kilku rzeczach. O tym jakie to sprawy można się dowiedzieć rozkładając nazwę na czynniki pierwsze. I tak:

1. DBA – administrowanie i zarządzanie bazami danych Oracle
2. Advice – doradztwo z zakresu projektowania i programowania baz danych Oracle.
3. trochę zabawy słownej: Advice –> Advisor –> SQL Tuning Advisor – optymalizacja RDBMS Oracle

Oczywiście można powiedzieć, że co to za firma… jednoosobowa? bez należytego doświadczenia? oferująca pomoc jedynie przy jednej technologii?

Spokojnie… bez nerwów… Zdaję sobie sprawę, że przede mną długa droga…
Odpowiadając na powyższe (najczęściej pojawiające się w trakcie rozmów ze znajomymi) pytania:
Firmy jednoosobowe wcale nie są takie złe.. Znam kilka przypadków, gdzie takie firmy prowadzą naprawdę duże i ciekawe projekty.
Kwestia doświadczenia – zawsze jest go za mało… cały czas trzeba się uczyć… a czy może być wspanialszy sposób na jego zdobywanie niż poprzez własną, ciężką pracę, jaka na mnie czeka w trakcie prowadzenia firmy?
Jedna technologia – nikt nie powiedział, że tak będzie zawsze. Obecnie, oprócz głównych zainteresowań, które opisywane są na tym blogu, uczę się kilku nowych, ciekawych rzeczy. W odpowiednim momencie (przy dojściu na chociażby średni poziom zaawansowania) na pewno się o tym dowiecie.

Dzisiejszy post jest wybitnie nietechniczny, za co z góry przepraszam.
Mogłem już jakiś czas temu wrzucić jakąkolwiek notkę, jednak chciałem się wstrzymać, i dokładnie 1 maja ogłosić radosną nowinę.

Ponieważ w planach DBAdvice jest świadczenie usług szkoleniowych, od dzisiaj chciałbym umieszczać czasem na tym blogu techniczne problemy w formie tutoriali i mini szkoleń. Pozwoli mi to zweryfikować, czy moje umiejętności przekazywania wiedzy są na tyle dobre, aby móc kiedyś takie szkolenie poprowadzić.

Oczywiście, jestem również otwarty na wszelką formę współpracy. Jeżeli więc macie jakiś ciekawy pomysł, ale brakuje Wam bazodanowca, lub też po prostu potrzebujecie kogoś do małej pomocy – piszcie.

Następny post będzie techniczny – obiecuję 🙂

Reklamy
 1. dmd
  2011/05/02 o 09:42

  Powodzenia! 🙂

 2. adl
  2011/05/03 o 10:36

  Gratuluję odwagi i powodzenia 🙂

 3. gdrzymala
  2011/05/04 o 20:05

  Dzięki dzięki 🙂

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: